Blog

 • 30/06/2013 11:29

  2013 vasaros kvepalų TOP 10, skirtų moterims

   

  Sveikos, merginos! Regis, vasara beveik įpusėjo, krosus lakstome, dviračius miname, uogas valgome, prie vasarinio garderobo irgi apsipratome, o kaip kvepiame?!

  Ko gero, dauguma sutiks, jog kvepalai – tai, tarsi, nematomas mūsų parašas ore, kuris atspindi žmogaus asmenybę. Todėl nenuostabu, kad renkantis kvapą iškyla daugybė sunkumų. Neretai kvepalų pirkimas tampa sunkiu ir ne itin maloniu procesu. Jei ir Jūs susidūrėte su šia problema, profesionalai www.parfumelit.lt patars, kokius aromatus geriausia rinktis vasaros metu:

  1 VIETA - Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds

  Taip, gal šiek tiek saldokas, tačiau užpurkštas ant kertinių odos kampelių ir susiliejęs su vasarišku oru skleidžia nuostabų aromatą. Rožių, moteriškumo simbolio, kvapas susiliejęs su ličių ir aviečių dvelksmų tampa be galo sodrus ir pavergiantis. Žinoma, seksualumo suteikia medienos ir ambros kvapas. Taip gimsta nepamirštamas, absoliučiai moteriškas ir ryškus Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds kvepalų moterims aromatas. Jis įkalintas žėrinčiame masyviame šlifuoto stiklo flakone su išraižytu lengvai atpažįstamu mados namų GIORGIO ARMANI simboliu – ereliu. Flakonas glūdi delne tarsi deimantas – prieinamas ir artimas, išties geriausias merginų draugas.

  2 VIETA - L'Eau de Chloe for Women

  Džiaugsmo teikiantis spontaniškumas. Pasakiškas lengvumas. Saulės nušviestas grožis. Chloe L'Eau de Chloe - lengva, gaivinanti nuostabi originalaus Chloe aromato interpretacija. Gaivinantis, kaip šaltas limonadas karštą vasaros dieną, lengvas kaip rasa, tobulas kaip daili, lengva vasariška suknelė.

  3 VIETA - BURBERRY WEEKEND for Women

  Šviesus ir saulėtas parfumas Weekend for Women suaustas iš žaižaruojančių citrusinių, gaivių žalių ir skaidrių gėlių natų. „Širdis“ atsiveria hiacinto, ciklameno, nektarino, irisų ir rožės puokšte, o „bazė“ susideda iš kedro, muskuso ir santalo.  Minkštas ir moteriškas, jis sukuria įgimtos elegancijos ir grakštumo įspūdį. Unikalus aromatas patalpintas į įdomų matinio stiklo flakoną, panašų į šiuolaikinio sklulptoriaus meno kūrinį.

  4 VIETA - Cacharel "Catch Me" for Women

  Cacharel 2012 metais sukūrė itin žaismingą, pilną gyvybės aromatą "Catch... Me". Tai  itin koketiškas ir jaunatviškas aromatas, turtingas sultingais citrusų, švelnių gėlių ir gurmaniškų aromatais. Jis atsiskleidžia spinduliuojančiais itališkais mandarinais ir karčiavaisio citrinmedžio eterinio aliejaus natomis. Širdyje švyti apelsinų žiedai iš Maroko bei itališki jazminai. Bazinėms natoms šilumos suteikia migdolų pienelis, ambra ir medienos natos.

  5 VIETA - Gucci Flora by Gucci for Women

  Praėjus trejiems metams nuo Flora by Gucci kvepalų pasirodymo mados namai GUCCI pristatė lengvesnį ir gaivesnį jų variantą – Gucci Flora by Gucci eau Fraiche kvepalus moterims. Moteriškas ir švelniai gundantis jų aromatas keri tarsi vasaros žiedų dvelksmas. Tualetinis vanduo geriausiai tinka kvėpintis dieną, kvapusis vanduo – naktį, o Eau Fraîche – bet kuriuo metu. Daugiau gaivumo ir lengvumo Gucci Flora by Gucci eau Fraiche kvepalų moterims aromatui suteikia iš pradžių juntamas bergamočių, kinkanų ir kitų citrusinių vaisių kvapas. Jį lydi kvepenių ir rožių aromatas bei žalumos ir vandens dvelksmas. Galiausiai apgaubia santalų ir pačiulių kvapas. Tikras džiaugsmas mėgstančioms saldžią gaivą.

  6 VIETA - Escada S for Women

  Sukurti Escada S kvepalus moterims paskatino troškimas išsklaidyti monotoniją, atsikratyti nuobodulio, nuspalvinti kiekvieną akimirką ir džiaugtis nuotykių nuojauta bei kiekvieną veiksmą lydinčiu gyvenimo geismu.

  Pasikvepinus Escada S kvepalais, iš pradžių apgaubia slyvų ir juodųjų serbentų kvapas, susimaišęs su erškėčių aromatu. Po to pasklinda gėlių – migdolų žiedų, rožių ir pakalnučių – kvapas, kuriam pikantišką akcentą suteikia aitriosios paprikos. Galiausiai juntamas sodrus svietenijų, santalų, muskuso ir lazdynų riešutų kvapas. Tai šiltas, lengvas, gundantis aromatas.


  7 VIETA - Paco Rabanne Lady Million for Women


  Auksaspalviame deimanto formos flakone glūdinčių Paco Rabanne Lady Million kvepalų moterims aromatas – viliojantis ir žadinantis geismą. Kurdamas šiuos nuostabius kvepalus Paco Rabanne buvo pakerėtas kvapą gniaužiančio deimantų grožio. Deimantas įkūnija troškimus, žadina aistras ir simbolizuoja ypatingą moteriškumą. Šie kvepalai skirti moteriai, kuri gyvena pagundų ir fantazijų kupiname pasaulyje, visada yra žavi ir gundanti. Gaivus gėlėmis ir mediena dvelkiantis Paco Rabanne Lady Million kvepalų moterims aromatas – tarsi, nuostabių gėlių nektaras. Iš pradžių plūsteli aitriųjų apelsinų kvapas ir švelnus aviečių dvelksmas. Po to apgaubia saldus jazminų ir apelsinų žiedų aromatas. Kompoziciją vainikuoja šiltas medienos kvapas ir gurmaniškas medaus dvelksmas.

  8 VIETA - LACOSTE TOUCH OF PINK for Women


  Skatinantis spontaniškumą, žaismingas, spinduliuojantis energiją. Iš gėlių, vaisių ir medienos kvapo supintas Lacoste Touch of Pink kvepalų moterims aromatas sužavės jaunas moteris, geidžiančias staigmenų ir paprastų malonumų. Pasikvėpinus nerūpestingai nuteikiančiais ir geismą žadinančiais Lacoste Touch of Pink kvepalais moterims apima nuostabus laisvės jausmas. Grakštus rausvas flakonas spinduliuoja nepaprastą moteriškumą, skatina spontaniškumą ir suteikia žaismingo žavesio. Jame glūdintis aromatas – tarsi kvapnus rausvos spalvos įsikūnijimas. Iš pradžių pasklinda saldus ir gaivus apelsinų aromatas, jį lydi klasikinis jazminų kvapas, galiausiai apgaubia ilgai juntamas švelnus medienos dvelksmas.


  9 VIETA - Calvin Klein Eternity for Women


  Calvin Klein Eternity kvepalų moterims aromato kompoziciją sudaro ką tik nupjautos žolės, švelnus vaisių bei gėlių kvapas ir vos juntamas muskuso bei santalų dvelksmas. Į šią kompoziciją Calvinas Kleinas įpynė frezijų, žolės, šalavijų, pakalnučių, abrikosų, persikų ir pačiulių kvapą, dėl kurios šis aromatas niekada nepasens ir leis Jums nesenti.
  Calvin Klein Eternity kvepalai moterims – tai himnas amžinosioms vertybėms: meilei, šeimai ir santarvei. Jų romantiškas ir gaivus aromatas primena švelnų žydinčio sodo dvelksmą.

  10 VIETA - Burberry - Summer 2013 for Women

  Burberry Summer 2013 aromatas vainikuoja rekomenduojamų kvepalų šiai vasarai moterims dešimtuką. Tai lengvas, gaivus ir elegantiškas kvapas, kurio viršutinės natos citrusai su granatais susimaišę su vidurinės natos frezijų, pakalnučių ir rožių lašeliais leidžia kiekvienai praėjusiai moteriai palikti po savęs švelnų, mįslingą parašą..

  Parfumelit.lt nuožiūra visi šie nuostabūs aromatai verti šių metų vasaros geriausio kvapo vardo. Kvepalai Jus lydės kiekviename žingsnyje, todėl jų pasirinkimas – svarbi akimirka.

  Tiesa, specialistai įspėja, kad ant kiekvienos odos tas pats kvapas gali kvepėti šiek tiek skirtingai. Kvepalų aromatas smarkiai priklauso ir nuo aplinkos, kurioje jis yra. Tarkime, parduotuvės oras yra prisotintas įvairių kosmetikos gaminių aromato, todėl ten kvepalai kvepia kitaip, negu neutralioje namų aplinkoje. Be to, pats aromatas nėra stabilus, jis kinta per kelias vystymosi stadijas.

  Taip pat Parfumelit.lt specialistai primena, kad neteisingai ypač vasaros metu laikomi kvepalai gali sugesti ir per savaitę. Kaip to išvengti? Yra trys didžiausi parfumerijos priešai: šviesa, šiluma ir drėgmė. Dėl jų gali būti pažeista kvepalų formulė ir kvepalai gali greičiau sugesti. Tad geriausia kvepalus laikyti jų originalioje dėžutėje ir kaip galima toliau nuo šviesos ir šilumos šaltinių.

  Vasara – nuostabus metas, kai galime atsipalaiduoti, nusimesti varžančius drabužius bei atsisakyti mąstymo apribojimų įkvepiant gaivaus oro gūsio. Kaip sakė Coco Chanel: „Kvepalai – tai nematomas, bet nepamirštamas, nepranokstamas madingas aksesuaras. Jis praneša apie moters pasirodymą ir primena apie ją, kad ji išeina“. Linkime, kad kiekviena moteris subtiliai prisitaikiusi savo odai tinkamiausią aromatą, natūraliai prisijungtų prie nuostabios vasariškos gamtos oro aromato.

  Parengė
  Evelina Tamulaitienė

 • 10/06/2013 09:45

  Ieškomiausių internete statybinių medžiagų TOP 10

  „Google žino viską!“ – Dažnas „n“ kartų per dieną girdi šį posakį. Pažiūrėkime, ar tikrai? Duokime Google‘i užduotį išanalizuoti, kokios atsitiktinai parinktos statybinės medžiagos yra ieškomiausios internete ir palygininkime, ar paieškos rezultatai sutampa su realiais statybinių medžiagų pardavimais?
  Ieškomiausių internete statybinių medžiagų TOP 10:

  1 vieta – BLOKELIAI – sulaukė 27 000 lietuvių internautų paieškų per pastarąjį mėnesį.
  2 vieta – VAMZDŽIAI – 22 200 vietinių mėnesio paieškų.
  3 vieta – TRINKELĖS ir STOGAI - 18 100 vietinių mėnesio paieškų
  4 vieta – KAMINAI – 14 800 vietinių mėnesio paieškų.
  5 vieta – PLYTOS – 12 100 vietinių mėnesio paieškų.
  6 vieta – CEMENTAS – 6600 vietinių mėnesio paieškų.
  7 vieta – GELŽBETONIS – 5400 vietinių mėnesio paieškų.
  8 vieta – AKMENS VATA – 4400 vietinių mėnesio paieškų.
  9 vieta – PERDENGIMO PLOKŠTĖS – 1000 vietinių mėnesio paieškų.
  10 vieta - APŠILTINIMO MEDŽIAGOS – 720 vietinių mėnesio paieškų.

  O kaip realybėje internautų paieškos atsispindi statybinių medžiagų pardavimuose?

  Paklaustas apie tai, kaip realybėje įtakoja pardavimus internautų paieškos rodikliai, perkistatai.lt statybinių medžiagų mažmeninės ir didmeninės parduotuvės vadovas p. Marius Vilimas sako, jog labai didelio skirtumo nematąs. Tik pastebi, kad galbūt realybėje, pavyzdžiui, cemento prekių yra šiek tiek didesni pardavimai nei užfiksuotas šios prekės poreikis Google paieškos rezultatuose. Tai galimai įtakoja ir tai, kad cementas vykdant statybas buvo perkamas nuo seniausių laikų ir žmonės jau priprato šios prekės labiau ieškoti gyvai prekybos vietose nei internete. Žinoma, kaip ir paieškos rodiklius, taip ir pirkimus įtakoja statybinių medžiagų paklausos sezoniškumas. 

  Tačiau kalbant apie statybinių medžiagų poreikį Lietuvos rinkoje, p.Marius Vilimas sako, kad statybinių medžiagų TOP 10 kas metai beveik nekinta. Tai, kad garbingoji pirmoji vieta statybinių medžiagų Google paieškos sistemoje atiteko blokeliams ir pastarųjų per mėnesį Lietuvoje ieško net 27 100 internautų, pasak pašnekovo, visiškai natūralu.

  Tą pačią tendenciją p. Marius Vilimas pastebi ir realiuose pardavimuose: „O kaip kitaip, juk blokeliai pastato ilgaamžiškumo garantas! Blokelių yra įvairiausių, nuo akyto betono, keraminių, keramzitinių, betoninių iki silikatinių blokelių.“ Įdomu tai, kad jų dar būna ir ekologiškų!

  Kaip matome pagal paieškos ir apklausos rezultatus, Google sėkmingai „išlaikė“ duotosios užduoties testą. Nors nereikia pamiršti ir senų pirkėjų įpročių, kurie tam tikrų prekių daugiau ieško gyvai prekybos vietose, net nepagalvodami, kad jų reikia ieškoti internete.

  Parengė Evelina Tamulaitienė

 • 23/05/2013 10:28

  Studijų aidai: kur stoti Šiauliuose?

  Galvojantiems, kur stoti ir kokią studijų programą rinktis, būsimiems studentams  Šiaurės Lietuvos kolegija (www.slk.lt), įsikūrusi Šiauliuose, siūlo rinktis mokytis paklausias studijų programas šiuolaikiškoje mokymosi aplinkoje.

  "Mus dažniausiai renkasi tie studentai, kurie vienu žingsniu visada priekyje"  - teigia Šiaurės Lietuvos kolegijos direktorius dr. Mykolas Dromantas.

  Pasak pašnekovo, taip yra todėl, kad kolegijos strategija ir vizija yra orientuotos į šiuolaiškas studijų tendencijas bei atsižvelgiama į tai, kad studentas, baigęs Šiaurės Lietuvos kolegiją, turėtų ne tik aukštojo mokslo diplomą kišenėje, bet ir sėkmingai susiorientuotų darbo rinkoje.

  Tuo tarpu, remiantis portalo studijos.lt  2012 metų duomenimis, į kolegines studijų programas  2012 metais Lietuvoje buvo pareikšta 113908 pageidavimų. O stojusieji į šalies kolegijas savo pageidavimus išsakė taip: humanitariniai mokslai – 107, menai – 729, socialiniai mokslai – 6640, fiziniai mokslai – 177, biomedicinos mokslai – 3143, technologijos mokslai – 4074.

  Remiantis cvonline.lt duomenų baze, populiariausios 2012 metų specialybės buvo: Verslo valdymas, administravimas, buhalterinė apskaita ir ūkinės veiklos analizė, ekonomikos mokslas, vadyba ir rinkodara, teisė ir valdymas, statybos inžinerija, informatika, mechanikos inžinerija, tarptautinio verslo vadyba.

  "Mums ne vis vien, ką studentas darys baigęs mūsų kolegiją. Mums svarbu, kad kiekvienas Šiaurės Lietuvos kolegijos studentas būtų pastebėtas darbdavių, kad jo įgytos žinios kolegijoje nenueitų veltui, o pasitarnautų ir būsimiems darbdaviams, ir pačiam studentui" – sako slk.lt atstovė Dainora Samčenkienė

  Studijų programų įvairovė ir jauki mokymosi aplinka

  Šiaurės Lietuvos kolegija siūlo rinktis studijuoti šias studijų programas: teisė, verslo vadyba, renginių verslo vadyba, finansinių institucijų ekonomika, kompiuterių tinklų administravimas, multimedijos technologija.

  Kolegijoje sukurta laikmečio poreikius atitinkanti studijų aplinka su šiuolaikinėmis technologijomis, kompiuteriais. Čia taip pat organizuojami įvairūs mokymai, seminarai, kursai, mokslinės konferencijos, dalykiniai susitikimai.

  Įdomu tai, kad Šiaurės Lietuvos kolegijoje specialiai multimedijos technologijų ir kompiuterių tinklų administratoriams ( IT inžinieriams) yra  sukurtos praktinio mokymo laboratorijos su virtualiomis darbo vietomis, programine įranga bei laboratorine įranga. Naudojama programinė įranga: Windows 7 Pro 64 bit, CS5 Master Collection, CorelDRAW Graphics Suite X5, Ableton Suite 8,Autodesk AutoCAD 2008, Windows Embedded Standard 2009, Vmware bei Citrix virtualizacijos platformos.
  Taip pat renginių verslo organizatoriams paruoštos specialios foto studija ir garso studija.


  Šiaurės Lietuvos kolegijoje teisės, finansinių institucijų ekonomikos, multimedijos technologijos, kompiuterių tinklų administravimo programų studentai gali rinktis ir gretutinę vadybos studijų programą, kurią sudaro pagrindiniai vadybos studijų dalykai, vadybininko profesinė praktika ir baigiamasis projektas.

  Baigus pagrindinę studijų programą ir gretutinę vadybos studijų programą suteikiamas dvigubas (pagrindinės ir gretutinės studijų krypties) profesinio bakalauro laipsnis ir dviguba profesinė kvalifikacija.

  Lankstus požiūris į studijų formą

  Studentai į Šiaurės Lietuvos kolegiją priimami vykdant  Kolegijos ir bendrąjį priėmimą.
  Šiaurės Lietuvos kolegijoje būsimi studentai gali rinktis jiems patogią studijų formą, kas leidžia prisitaikyti ir prie emigrantų studentų gyvenimo būdo. Tai  nuolatinių studijų forma, ištęstinė, nuotolinė studijų forma – kuomet paskaitos vyksta virtualioje studijų aplinkoje. Taip pat Šiaurės Lietuvos kolegija siūlo ir individualią studijų formą, kuomet studentas paskaitas lanko pagal individualų grafiką, pagal jo galimybes suderintas su dėstytojais.


  Nuotolinės studijos– puiki proga įgyti aukštąjį išsilavinimą emigrantams ar dirbantiems

  Šiaurės Lietuvos kolegijooje nuotolinės studijos prasideda rugsėjo 1 d. O šių studijų trukmė - 3 metai. Studentai į nuotolines studijas priimami nuolatos.

  Kiekvieno semestro pradžioje, įvadinės savaitės metu, dėstytojai supažindina studentus su dėstomu dalyku, mokymosi medžiaga ir naudojimosi ja virtualioje mokymosi aplinkoje būdais. Specialioje Moodle aplinkoje pateikiama visa studijoms reikalinga medžiaga, praktinės užduotys, savikontrolės klausimai, pagrindinė ir papildoma literatūra, nuorodos į internetinius šaltinius, nufilmuotas paskaitas ir kita naudinga informacija.

  Kiekvieną studijų savaitę vyksta  tiesioginės paskaitos ir konsultacijos su dėstytoju. Tiesioginio kontakto metu studentai ir dėstytojai turi galimybę aptarti iškilusius klausimus, problemas, suplanuoti tolimesnę veiklą. Semestro pabaigoje, atsiskaitomosios studijų savaitės metu, laikomi egzaminai ir įskaitos iš anksto su dėstytoju ar nuotolinių studijų kuratoriumi suderintu abiems pusėms patogiu laiku.

  Tarptautinis bendradarbiavimas ir darbuotojų kompetencija

  Aktyvi kolegijos darbuotojų praktinė verslo konsultavimo veikla, įvairi 10 metų projektų rengimo patirtis užtikrina gerus partnerystės ryšius tiek su vietos organizacijomis, tiek su užsienio šalių partneriais. Dėstytojai nuolat tobulinasi užsienio seminaruose ir konferencijose. Tarp kolegijos užsienio partnerių tokie universtitetai ir institutai, kaip: Vitus Bering University College (Danija), Aalesund University College (Norvegija), Wyzsza Szkola Zarzadzania w Czestochowie (Lenkija), Instituto Politecnico do Porto (Portugalija), University of Ljublijana (Slovėnija), Bratislavska Vysoka Skola Prava (Slovakija), Szolnok University College (Vengrija), Yrkeshogskolan Sydvast (Suomija), Hitit University (Turkija), Mikkeli University of Applied Science (Suomija), Anadolu University (Turkija), Institut d'Ingénierie Informatique (3iL) (Prancūzija).

  Stipendijos studentams

  Šiaurės Lietuvos kolegijoje studentai gali gauti socialinę stipendiją ir studijų stipendiją. Socialines stipendijas galės gauti Kolegijos studentai, kur stipendijas skiria ir administruoja Valstybinis studijų fondas (VSF). Studijų stipendija yra valstybės parama studentams, kurie su aukščiausiais balais įstoja į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Studijų stipendijos dydis per metus yra lygus tos programos, į kurią įstojo studentas, norminės kainos dydžiui. Jeigu aukštosios mokyklos nustatyta metinė studijų kaina yra mažesnė už norminę studijų kainą, stipendijos dydis atitinka aukštosios mokyklos nustatytos studijų kainos dydį.

  Kodėl studijuoti Šiaurės Lietuvos kolegijoje verta?

  Slk.lt atstovė, p.Dainora Samčenkienė dalinasi patirtimi: „Kiekvieną savo studentą turime galimybę priimti, kaip asmenybę. Kadangi mūsų kolegijoje yra mažos studentų grupės, tad kiekvienas studentas yra matomas ir jam skiriamas didelis dėmesys. Yra pasitaikę daug atvejų, kuomet ateina studentai iš mokyklos, kurioje nerealizavo savęs, buvo neįvertinti ar nesuprasti, nes jie buvo laikomi „kitokie“ nei įprasta masė. Tokie studentai mūsų kolegijoje puikiai pritampa, atsiskleidžia, randa save, noriai įsitraukia į visuomeninę organizacinę veiklą. Kolegijoje nuolat vykdome įvairius projektus, konkursus, parodas, renginius, kuriuos organizuoja ir kuriuose dalyvauja patys studentai. Taip pat didelis dėmesys skiriamas šiuolaikiškų technologijų praktiniam ugdymui. Specialiai multimedijos technologijų ir kompiuterių tinklų administratoriams (IT inžinieriams) sukūrėme praktinio mokymo laboratorijas su virtualiomis darbo vietomis, programine įranga bei laboratorine įranga.“

  Lietuvių liaudies išmintis sako, kad mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs. Galime tik pasidžiaugti, kad šių dienų mokslo įstaigos jau pasiruošusios būsimiems savo studentams suteikti įdomias studijas, kad belaukiant tų saldžių vaisių laikas neprailgtų ir studentai dar mokymosi etape galėtų „kirsti“ saldesnes šaknis.

  Parengė Evelina Tamulaitienė
   

 • 28/02/2013 11:29

  Lieknėjimas sportuojant namuose. Kaip tai įmanoma?

  Lieknėjimas sportuojant namuose. Kaip tai įmanoma?

   

  Praūžus Užgavėnėms ir Valentino širdelių pilnai bangai nei nepajusime, kaip ateis pavasaris, pradės visai kitaip kvepėti oras, o kartu su gamtos ciklais ateis ir noras nusimesti sunkius žiemos drabužius. Tik ne kiekvienas pasižiūrėjęs į veidrodį pamatys malonų akiai vaizdą.. - Antsvoris. Papildomi, kaip atrodo ir pridera, natūraliai gamtoje per žiemą užaugę kilogramai ant pilvuko, rankų ar šlaunų.. Et, o toks noras tilpti į savo mylimiausius džinsus, kurie taip dera prie trumpos pavasarinės striukės. O dar tie mini sijonai..

  Ką daryti? – Sportuoti!

  Iš kur gauti pinigų sportui? – sakysite dažnas perskaitęs šią antraštę.. Kai sporto pramogos visos reikalauja investicijų, o sporto klubai - taip pat.

  Nemokamas sportas lauke

  Žinoma, visais laikais ir visais sezonais galioja visiškai nemokamas sporto būdas – sportas lauke. Juk galima bėgioti lauke vadinamuosius krosus, atšilus – minti dviratį (jeigu turite). Puiku, tie, kas tam ryžtasi kiekvieną dieną ar bent jau kiekvieną savaitę – esate šaunuoliai, valio!

  Galų gale, juk galima visiškai nemokamai namuose įsijungus kuo garsiausiai muziką - šokti!

  Sportuoti namuose?

  Dažnas sakys: „Ak, neturiu namuose sporto salės, ką čia ir kalbėti apie kažkokį sportą namuose!“. O vis tik apie jį ir pakalbėkime. Suraskime būdų, kaip sportuoti namuose!

   

  Sporto namuose priemonės

  Nemokami sporto treniruočių video iš interneto

  Yra daugybė gimnastikos pratimų, video įrašų – pamokų iš Youtube ir plačiojo interneto. Taip, tinka. Jeigu esate imlus ir mėgstate mokytis pats. Tai Jums nieko nekainuos. Reikės tik kantrybės ir laiko, kol viską įsisavinsite.

  Masažiniai lankai

  Pastarųjų yra visokių, su svoriais, lengvų, sunkių, su viduje įmontuotais  magnetukais, kurie masažuoja kūną pagerindami kraujo apytaką. Negana to, masažiniai lankai puiki celiulito naikinimo priemonė! Jie stiprina pilvo ir nugaros raumenis, stiprina širdies ir kraujagyslių veiklą ir kas be ko, padeda jaustis žvaliau ir energingiau.

  Masažinius lankus paprastai sudaro keletas lengvai susidedančių dalių, todėl namuose toks lankas užims tikrai nedaug vietos. Nusprendę pasportuoti, sudėsite jį per kelias minutes.  Taip pat toks lankas puikiai tiks ir Jūsų kelionei ar ilgesniam poilsiui gamtoje.
  Biudžetas. Tokį masažinį lanką lieknejimui.lt interneto parduotuvėje galima įsigyti nuo 54,99 litų.

  Mankštos kamuoliai
  Tinkami tiek vaikams, tiek suaugusiems. Labai patartina tiek bendrai mankštos profilaktikai  ir sveikatingumo “prisijaukinimui” namuose, tiek rimtai treniruotei. Su mankštos kamuoliu galima atlikti gausybę pratimų, kurie padės palaikyti gražią figūrą ir numesti nereikalingus riebalus nuo kūno. Be to, šis kamuolys labai naudingas turintiems stuburo kompresijos problemų ir netaisyklingos laikysenos įpročių.
  Mankštos kamuoliai gerina pusiausvyrą ir koordinaciją. Tačiau pagrindinis mankštos kamuolio privalumas yra tas, kad jis treniruoja visas svarbiausias raumenų grupes, kurios atsakingos už laikyseną ir stabilumą. Sportuojant su šiuo kamuoliu nereikės išleisti daugiau pinigų papildomai įrangai. Tiesa, kai kurie pratimai gali būti atliekami hantelių ar suolelio pagalba, tačiau dažniausiai, ko Jums reikia, tai tik kokybiškas mankštos kamuolys.
  Kamuolio dydis priklauso nuo žmogaus ūgio, tačiau dėmesį reikėtų atkreipti į šiuos punktus: sėdint ant jo keliai turėtų būti vienodoje padėtyje kaip ir dubuo, kojos sulenktos 90 laipsnių kampu, dubuo, pečiai ir ausys turi būti vienoje linijoje, tokią pozą pasieksite lengvai spyruokliuodami aukštyn žemyn, kuomet sėdite ant kamuolio.

  Biudžetas. Tokį mankštos kamuolį lieknejimui.lt interneto parduotuvėje galima įsigyti nuo 31 lito.

  Mankštos treniruokliai liemeniui

  Pilvo preso lavinimas yra vienas svarbiausių kūno treniravimo elementų. Tačiau darant atsilenkimus galite pakenkti nugarai ar kaklui. Yra įvairių mankštai namuose skirtų treniruoklių liemeniui ir pilvo presui. Šie treniruokliai skirti ne tik  tiems, kurie nori turėti gražų pilvą, bet ir sveiką nugarą bei kaklą.
  Šio nesudėtingo prietaiso tikslas – stiprinti ir gražinti Jūsų pilvo raumenis. Tačiau jis padeda ir visai apatinei kūno daliai. Treniruoklis liemeniui – tai vienas geriausių ir efektyviausių pilvo gražinimo prietaisų, kuriuo itin paprasta naudotis. Jis padės didinti ištvermę ir deginti riebalus.
  Prie treniruoklių liemeniui galime priskirti ir paprastą ratuką. Tai vienas paprasčiausių, tačiau ir efektyviausių treniruoklių, skirtų ne tik pilvo presui, bet ir rankų bei nugaros treniravimui. Paprasta naudoti, efektyvu, nebrangu.

  Biudžetas. Treniruoklį liemeniui lieknejimui.lt interneto parduotuvėje galima įsigyti nuo 29 litų.

  Dviračiai treniruokliai
  Visi žinome, kad važinėti dviračiu yra sveika ir naudinga, ypač, kai stengiamės numesti kelis kilogramus. Tačiau įprastas dviratis reikalauja tam tikrų sąlygų - gero ir švaraus oro, tinkamo metų laiko. Tuo tarpu dviratis - treniruoklis suteikia galimybę naudotis įprasto dviračio nauda namuose bet kuriuo metu. Stacionarus dviratis treniruoklis turi nemažai privalumų. Jis jau seniai naudojamas kaip puiki priemonė siekiant numesti svorio, nes jo pagalba efektyviai deginami riebalai, didėja ištvermė, gerėja bendra savijauta. Negana to, jis jau seniai naudojamas kaip fizinės terapijos dalis, kadangi  neapkrauna sąnarių ir efektyviai gerina širdies kraujagyslių veiklą.
  Bet kur įsigytam dviračiui treniruokliui namuose reikės susiplanuoti didesnes investicijas. Tačiau šis sporto būdas labai tinkamas “naminiams” žmonėms arba tiesiog labai užsiėmusiems, kuriems kiekviena minutė yra svarbi. Pavyzdžiui, tiems, kurie gyvena miesto šurmulyje, net kelionė  iki sporto klubo ar dviračių tako gali pareikalauti ne mažai laiko ir pastangų. Todėl dviratis treniruoklis namuose – labai patogi priemonė Jūsų sveikatai ir itin efektyvi svoriui mesti bei figūrai dailinti. Kas dien skyrę 25 - 30 minučių savo laiko dviračiui treniruokliui, jau po mėnesio galėsite stebėti savo išgražėjusį kūną.

  Elipsiniai treniruokliai
  Elipsinis treniruoklis leidžia vienu metu treniruoti visą kūną, kadangi dirba tiek viršutinė, tiek apatinė dalys, o tai užtikrina itin efektyvų riebalų deginimą. Elipsiniai treniruokliai sukurti taip, kad nepadarytų jokios žalos sąnariams. Jie puikiai tinka žmonėms dėl įvairių traumų negalintiems bėgioti ar atlikti kitų pratimų, kurie reikalauja staigaus kojų susilietimo su kietu pagrindu.
  Elipsinis treniruoklis gali būti palyginamas su bėgimo takeliu pagal apkrovą kojoms ir širdžiai, tai kaip tarpinis variantas tarp bėgimo ir važiavimo dviračiu. Yra teigiama, kad šio prietaiso pagalba efektyviai deginami riebalai dėl tuo pačiu metu intensyviai dirbančios viršutinės ir apatinės kūno dalių. Be to, sportuojant elipsiniu treniruokliu kūnas mažiau įsitempia, o kalorijos deginamos panašiai kaip bėgiojimo metu.

  Liekninantys apatiniai

  Jei dar tik ruošiatės pradėti natūraliai dailinti savo kūno linijas, jau dabar galite jaustis ir atrodyti stulbinančiai. Liekninantys apatiniai išryškins figūrą, padės paslėpti trūkumus ir jaustis seksualiai. Ko jau ko, o pastarųjų rūšių pasirinkimui yra sočiai. Tai ir  formuojantys marškinėliai atvira krūtine, ir neopreniniai lieknėjimo šortai su gydomosiomis savybėmis, formuojantys šortai paaukštintu liemeniu, anticeliulitiniai šortai, figūrą koreguojantys marškinėliai atvira krūtine, anticeliulitiniai marškinėliai, formuojanti glaustinukė – bodis, paprastos kelnaitės ir kelnaitės string paaukštintu liemeniu bei figūrą koreguojančios temprės,  anticeliulitinės temprės, anticeliulitinės temrės fitnesui, prilipinamos pėdkelnės ir pan.

  Biudžetas. Liekinančių apatinių lieknejimui.lt interneto parduotuvėje galima įsigyti nuo 41,99 litų.

  Sporto namuose privalumai

  • Galima sportuoti ir lieti prakaitą kiek tik nori, kokiais tik nori „rakursais“ - niekas nestebės tavęs iš už nugaros, ką tu veiki ir kaip tu atrodai.

  • Nereikia gaišti laiko kelionei į sporto klubą. Nes Jūsų sporto salė čia pat – namuose. Sutaupote laiko ir pinigų troleibusui ar benzinui.

  • Sportuodamas namuose gali rinktis savo muziką, kurią nori klausytis sportuodamas. Žinoma, galima ir sporto klube sportuoti su savo muzikos grotuvu, tačiau, ar ne pastebėjote, kaip vargina ausinių ir prakaito derinys?

  • Nereikia laukti eilėje į dušą, nes Jūsų dušas čia pat! Namuose.

  Kaip sporto prekių, skirtų namų naudojimui pardavimai atsispindi versle
  Kaip teigia, paklaustas apie sportą namuose Lieknejimui.lt elektroninės parduotuvės vadovas p. Tadas Vosylius, jis visiškai pritaria lieknėjimui namuose ir sako, kad savo interneto parduotuvės prekių asortimente itin didelį dėmesį skiria prekėms, skirtoms sportui namuose. Verslininkas pastebi, kad vėlyvą rudenį itin padidėja dviračių ir elipsinių treniruoklių poreikis, o pavasariop padidėjusio pirkėjų dėmesio sulaukia smulkūs sporto prietaisai, masažiniai lankai, liekninantys apatiniai.
  Kokybiški maisto papildai domina pirkėjus visus metus nepriklausomai nuo sezoniškumo. Vitaminai ir mineralai būtini laikantis dietos, sportuojant ar apskritai metant svorį. Kad numesti svorio ir tuo pačiu išsaugoti sveikatą, savo organizmą reikalinga prisotinti reikiamais vitaminais ir mineralais. Lieknejimui.lt interneto parduotuvėje pirkėjai ras ne tik maisto papildus sportui, dietoms, liekninančių drabužių, sporto prekių, bet ir geriausius vitaminų ir mineralų maisto papildus, kurie praturtins kasdienę mitybą – teigia p. Tadas Vosylius.
  Stop kūno alinimui. Lieknėjimas gali tapti maloniu procesu nemetant maisto

  Nebadaukite, nekankinkite savo organizmo alinančiomis dietomis, po kurių sugrįžta svoris su kaupu. Valgykite, papildydami maistą papildais. Pajudėkite lauke ar namuose įsigiję lanką kūno vietai, kurią kažkada vadinote "talija". “Įdarbinkite” savo kūną “užkoduodami” jį naujai programai – judesio programai namuose ar lauke. Įsigykite ratuką rankoms ir presui. Tai minimalūs įrankiai Jūsų kūnui išjudinti. O jeigu dar nepagailėsite sau ir elipsinio ar kito treniruoklio, pastebimai greitai pradėsite jausti savo figūros pokyčius ir suprasite, kad lieknėjimas gali tapti malonumu, o ne našta. Pajausite, kaip pageidaujamas kūno svoris ir puiki savijauta pradės atrasti "kelią namo", t.y. pas Jus jau po pirmojo mėnesio reguliarios programos, ko nuoširdžiai ir norisi palinkėti kiekvienam.

  Parengė Evelina Tamulaitienė

 • 14/02/2013 11:36

  Ką jogos išmintis pataria įsimylėjėliams, norintiems sukurti ilgą ir laimingą santuoką?

   

  Ką jogos išmintis pataria įsimylėjėliams, norintiems sukurti ilgą ir laimingą santuoką?
   
  Artėja visuotinai eskaluojama Šv.Valentino meilės diena, o tiek daug nelaimingų, sudaužytų ar dūžtančių širdžių aplinkui. Daugelis „nelaimėlių“ sakosi, jog „toks jų likimas“. O kai kurie įsivaizduoja save esant prakeiktais. Taip galima ir toliau galvoti ir toliau gyvenant nemeilėje, jeigu bus nesigilinama į klausimą - KODĖL? 
   
  Į klausimą, KODĖL dažnai dviejų žmonių santykiai baigiasi skyrybomis arba sunku surasti partnerį padės atsakyti jogos namų „Ananda“ jogos mokytoja Reda Lukauskienė.
   
  Taigi, ką jogos išmintis pataria įsimylėjėliams, norintiems sukurti ilgą ir laimingą santuoką?
   
  Yra žinoma, kad Senojoje Indijoje visuomenė buvo padalinta į uždaras socialines grupes su savomis taisyklėmis ir pareigomis. 
   
  Šiuolaikiniam žmogui atrodo, kad kastos arba liko praeityje, arba egzistuoja tolimose egzotiškose šalyse. Bet toks žmonių dalinimas egzistuoja kaip ir anksčiau, nes jo pagrindas: tai ne paveldima priklausomybė arba sluoksnio privilegijos, bet sąmonės vystymosi lygis ir asmeniniai polinkiai.
   
  Keturios kastos - šudrai (tarnai), vaišijai (amatininkai), kšatrijai (kariai) ir brahmanai (šventikai) - tai keturi dvasiniai žmogiškosios sąmonės lygmenys, kurie apima didžiąją žmonių masę.
   
  Labai svarbu suprasti, kuriai kastai priklausai, nes tai suteikia galimybę teisingai kurti savo gyvenimą, dirbti su malonumu ir vystytis. Tam, kad būtų augimo ir perėjimo iš vienos kastos į kitą galimybė, kiekvienai kastai numatytos trys pagrindinės pareigos. Vykdydamas jas, žmogus tuo pačiu dvasiškai tobulėja, jo gyvenimas pasidaro džiaugsmingas ir lengvas.
  Pabandykime išsiaiškinti - kas yra kas.
   
  ŠUDRAI (TARNAI IR JUODADARBIAI)
   
  1. Rūpinimasis giminėmis ir šeima. Šudra nueis į šventę pas giminaičius, net jeigu jam su jais neįdomu - juk jis įsitikinęs, kad reikia palaikyti giminiškus santykius. Rūpestingumą jis supranta labai materialiai, t.y., kad būtų maisto ir drabužių. Meilė jam - toks pat rūpestingumas - aprūpinimas maistu, drabužiais ir seksu. Ir jeigu žmogus duoda jam visa tai, tai šudra manys, kad yra mylimas ir įtikinės, kad ir jis taip pat myli tą žmogų.
   
  2. Tvarkingumas. Labiausiai šudrų tvarkingumas pasireiškia prižiūrint namus ir save, savo išvaizdą. Šudra gali sukelti skandalą , kad jūs nepasidėjote batų į vietą arba nepakabinote rankšluosčio ant kabliuko. Jeigu namuose netvarka, jam tai tikra katastrofa. Švara šudrui - tai gyvenimo prasmė, kaip ir šeima.
   
  3. Vadovybės nurodymų vykdymas. Autoritetas labai svarbus šudrui. Tik jo dėka jis gali vystytis, įsisavindamas kažką naujo, nes iš esmės šios kastos atstovai labai sukaulėję ir visą gyvenimą laikosi to, ką įsiminė vaikystėje, perimdami iš tėvų, kuriuos, kaip taisyklė, labai gerbia. (Būtent todėl daugelis žmonių teigiamai atsiliepia apie Leniną arba Staliną.)
   
  Šudrui nesvarbu žmogaus savybės, svarbu tik, kad jis palaikytų švarą. Kaip nurodymus taip pat reikia suprasti vyresniųjų reikalavimus ir instrukcijų nurodymus. Vykdyti vadovybės paliepimus ir nurodymus, labai sunku daugeliui šudrų, nes dažniausiai jie labai ambicingi ir mano, kad patys viską žino. Jiems tai vienintelis būdas nuslėpti proto trūkumą, kurio jie jokiais būdais nenori pripažinti.
   
  Bet kurioje visuomenėje šudrų yra 80-90%, ir jeigu valdžia atsiduria jų rankose, tokia visuomenė išsigimsta, nes šudrai absoliučiai nepajėgūs keistis, priimti ką nors naujo ir ką nors kurti. Tokios idėjos, kaip kolektyvizmas, lygybė, internacionalizmas - priklauso būtent jiems.
   
  Egzistuoja įžymūs šudrai, labiau prakutę savo kastoje - tai sportininkai. Kruopščiai vykdydami trenerių nurodymus, jie pasiekia didelių laimėjimų, tampa labai žinomi ir materialiai klestintys.
   
   
  VAIŠIJAI (VALSTIEČIAI, AMATININKAI)
   
  Šioje kastoje žmogus iš eilės praeina šias vystymosi stadijas: žemdirbys, prekeivis, kalbos prekeivis, materijos prekeivis. Svarbiausias vaišijų požymis tas, kad gyvenime juos labiausiai domina grožis ir ryškios emocijos, o ne naudingumas ir išgyvenimo klausimai.
   
  1. Savas verslas ir kūryba. Būtina pačiam sukurti savo verslą ir surasti būdus pinigams gauti. Žemdirbio kūrybiškumas pasireiškia naudojant naujus sodininkystės, gyvulininkystės ir daržininkystės būdus. Prekeivio - sugebėjime pigiai nupirkti ir brangiai parduoti. Kalbos amatininkui tai žodžių ir simbolių įvaldymas, t.y. gebėjimas sudėti juos į eiles, prozos rašymas, mokslinis darbas, užsienio kalbų mokymasis. Materijos amatininkui - tai staliaus ir mūrininko darbas, skulptūra, architektūra, kalvystė, mašinų ir mechanizmų kūrimas ir t.t.
   
  2. Rankų, fizinis darbas. Jo prasmė tokia, kad žmogus turi mokėti praktiškai įgyvendinti tai, ką jis sugalvojo savo galvoje, perkėlė ant popieriaus arba į kompiuterį. Geras amatininkas moka elgtis su visomis materijos rūšimis - akmeniu, metalu, medžiu, stiklu. Be to, dirbdamas fiziškai, amatininkas išlaiko savo kūną sveiką ir stiprų, kas yra svarbu bet kuriai kastai.
   
  3. Dovanų dalinimas, kur pats žemiausias lygis - dalinti materialines vertybes, tame tarpe ir nepažįstamiems žmonėms, o truputį sudėtingesnis - neprisirašyti sau nuopelnų ir nesiekti padėkos ir pagarbos. Iškilaus vaišijo požymis - plačiai žinomas ir populiarus. Todėl pats sunkiausias dalykas vaišijui - dirbti ne dėl pinigų ir pripažinimo, o dėl paties darbo ir kūrybos.
   
  Svarbiausias vaišijo darbo aspektas - tai darbas visų labui. Vaišijas privalo ne tik pasiturinčiai aprūpinti savo šeimą, giminaičius, naminius gyvulius, bet ir didinti kaip galima didesnės dalies žmonių materialinę gerovę, sukuriant darbo vietas, suteikiant prekių gamybos paslaugas, teikti labdarą, mecenuoti ir t.t. Todėl vaišijai vadinami „visuomenės skrandžiu" – ten, kur jie paima valdžią ir naudoja ją teisingai, atsiranda sotumas ir materialinis klestėjimas.
   
  Vaišijų tarp visų kitų žmonių yra - 10-20%.
   
  KŠATRIJAI (KARIAI)
   
  Šioje kastoje yra du karių tipai: kariai-eiliniai ir vadovaujantieji (administratoriai). Ko gero, šis suskirstymas atspindi vystymosi etapus. Iš pradžių praeinamas eilinio etapas, o po to - vadovo etapas. Kūryba šioje kastoje yra pradžioje ir pasireiškia kaip darbas su savo kūnu, o vėliau - kaip manipuliavimas asmenybėmis daugelio žmonių.
   
  1. Karo meno studijavimas - eiliniams arba būdų valdyti žmones - administratoriams. Kaip kovos menas čia gali būti suprantami ir visi besmūgiai būdai (tokie kaip taiči, aikido, cigūn, joga ir t.t.), kas pvz. moteriai yra labiau priimtina. Valdymo būdai gali būti skirtingi, pradedant psichologiniais ir baigiant hipnoze ir tam tikrų čakrų atvėrimu.
   
  2. Tiesos siekimas. Charakteringa, kad tiesa kario supratimu turi būti ne tokia, kaip skelbia įstatymai, o tokia, kaip jis pats ją supranta. Šudras gali pulti skriaudėją iš karto arba ilgai ant jo pykti, bet taip nieko ir nepadaryti. Karys gi, gali metų metus laukti situacijos, kai atsakomasis smūgis tikrai pasieks tikslą. Karys formuluoja savąjį garbės kodeksą pats ir nenusižengia jam net jei tektų mirti dėl to.
   
  3. Giminaičių ir pagalbos atsisakymas. Karys pasikliauna tik savo jėgomis. Jeigu kariui siūlo pradėti bendradarbiauti, jis sutiks su sąlyga, kad užbaigti tą darbą galės vienas. Labiausiai už viską, beje, jis mėgsta dirbti vienas. Giminaičių atsisakymas pasireiškia tuo, kad karys palaikys giminiškus santykius ne dėl paprasto giminystės fakto, o tik tuo atveju, jei giminaičiai domina jį kaip žmonės. 
   
  Kraujo ryšys kariui nieko nereiškia, jam svarbu tik sielos giminystė. Pagrindinis sunkumas kariui - nenusižengti savajam garbės kodeksui ir teisybės supratimui, ypač dėl išskaičiavimo. Tipinė kario būsena - skurdas, jo gyvenimo būdas asketiškas, jis nekaupia nuosavybės.
   
  Visuomenėje karių yra maždaug 1 iš tūkstančio žmonių.
   
   
  BRAHMANAI (ŠVENTIKAI)
   
  1. Praktikuoti kokį nors dvasinio tobulėjimo būdą, pradedant atskiromis dvasinėmis praktikomis ir baigiant religijos sukūrimu. Į žodį „dvasingumas" susilieja daugybė skirtingų prasmių, bet visų pirma, tai savęs pažinimas, savojo „Aš" galimybių suvokimas, o taip pat moralės normų paisymas.
   
  2. Dalintis turimomis žiniomis, tuo pačiu padedant žmonėms adaptuotis šiame pasaulyje. Kaip taisyklė, brahmanas tiesiogiai gauna slaptąjį žinojimą, kitaip sakant - tai ateina per jo širdį. Tai ir yra žinojimas, o visa kita, kas perskaityta knygose ar sužinota iš kitų žmonių - tai įsidėmėjimas. Brahmano dėka, žmonės gali suprasti, kad tik jų pačių mintys nuveda į ligas ir skurdą. Supratę, kokias konkrečiai klaidas daro, žmonės gauna realų šansą ištaisyti jas.
   
  3. Specializacija. Kiekvienas brahmanas specializuojasi kokioje nors konkrečioje srityje, pvz. gydo, auklėja, parenka vietas pastatams statyti arba laiką derliui sodinti ir t.t. Aukso amžiuje, visam visuomenės gyvenimui vadovavo brahmanai. Todėl tai ir buvo aukso amžius, kad kiekvienai konkrečiai gyvenimo sričiai vadovavo tos srities specialistas.
   
  Pagrindinis sunkumas brahmanui, ko gero, neužsižaisti tuo, koks jis vertingas ir reikalingas žmonėms, nes kiekvienas mūsų čia esame tam, kad nukeliautume pas Dievą, o ne tam, kad gerintume savo arba kitų gyvenimą.
   
  Brahmanų visuomenėje maždaug 1 iš 50 tūkstančių žmonių.
   
   
  DARYKITE TAI, KĄ DARYTI JUMS LABAI SUNKU!
   
  Štai pamokymas visoms kastoms: netaisykite ir neieškokite kitų žmonių trūkumų, darbuokitės su savo problemomis. Kiekvienas jų turime tiek daug ir greičiausiai, mes net ne viską matome, ir nepajėgiame išvardinti jų bent penketą-kitą. Bandymas užsiimti kitais žmonėmis ir jų trūkumais, aiškiai parodo, kad jūs nepajėgiate išspręsti savo problemų. 
   
  Taisyti kitų žmonių trūkumus, kai neištaisyti savieji - tai tiesiog dykinėjimo būdas, pridengtas apgaule - atseit su jumis viskas gerai. Atminkite, raštuose sakoma, kad mūsų amžiuje nėra žmonių, kurie turėtų nors vieną absoliučią teigiamybę.
   
  Žmonių poelgių motyvai dažniausiai egoistiški, savanaudiški: tai, kas jums atrodo kaip privalumas - geriausiu atveju - privalumas jūsų kastoje, bet bėda ta, jog ta savybė, kuri vienoje kastoje yra privalumas, sekančiai kastai yra tikras stabdis.
   
  Nustačius, kokiai kastai jūs priklausote, jūs išsivaduosite nuo nepasitenkinimo ir minčių, kad „ari, ari, o nėra nei pasitenkinimo, nei pinigų", aišku, su sąlyga, kad pradėsite vykdyti savo pareigas. Jeigu tokia mintis yra, tai žinokite, kad jūs nevykdote savo pareigų. „Bhagavatgitoje" sakoma, kad geriau blogai vykdyti savo pareigas, nei tobulai - svetimas. Jeigu jums gerai sekasi jūsų darbas, tai greičiausiai jums tai jau praeitas etapas. Darykite tai, ką jums daryti bus sunku ir taip jūs vystysitės ir pereisite į kitą kastą.
   
   
  BRANDUMAS
   
  Šudrų ir amatininkų kastos vadinamos jaunesniosiomis, nesubrendusiomis. Karių ir brahmanų kastos - vyresniosios, subrendusios. Tarp daugybės žmonių su prastai išvystyta sąmone, tik vienetai turi sugebėjimą konstatuoti tiesą, atstatyti teisingumą, tinkamai vadovauti, mokyti ir t.t. Todėl visiškai neteisinga manyti, kad dauguma gali būti teisi, ar kad plačiai pripažintos „tiesos" turi ką nors bendro su „tiesa".
   
  Kaip nustatyti, kokiai kastai žmogus priklauso? Pirmiausia, pagal tai, ar jis linkęs vykdyti kastai būdingas pareigas. Esmė ta, kad jas priskiria Dievas, o ne instrukcija ir todėl žmogų visada iš vidaus traukia atlikti savo pareigas. Kitas reikalas, kad dažnai tai atlikti trukdo minios spaudimas, visuomenės stereotipai, ko pasekmėje žmogus tampa nelaimingas.
   
  Nustatyti, kokie tikrieji žmogaus polinkiai galima pastebėjus, ką jis veikia, kai, pavyzdžiui, ilsisi. Šudras būtinai ilsisi su šeima arba kolektyvu, labai rūpinasi maistu ir gyvenamosios vietos švara. Jeigu jis eina į ekskursiją - tai su grupe ir tik numatytu maršrutu, bendra jo poilsio pakraipa - sveikimas ir visuomenei priimtino akiračio plėtimas.
   
  Amatininko poilsis daug įvairesnis ir nukreiptas gauti kiek galima ryškesnius pojūčius - turizmas, ekstremalus sportas, kelionės pagal savarankiškai susidarytą maršrutą, gamtos grožybių fotografavimas arba piešimas, išsigalvojimas originalių būdų, kaip praleisti laiką.
   
  Karį lengva atskirti ir poilsiaujantį, ir dirbantį pagal tai, kaip greit jis įgauna įtaką ir valdžią savo autoriteto dėka, sprendimus priima pats, linkęs laikytis atskirai. Tik karys pajėgus vienas prieš visus žengti į priekį ir pasipriešinti nusistovėjusioms kolektyvinėms vertybėms arba galingoms visuomeninėms jėgoms ir netgi laimėti tokią kovą.
   
  Bet tai antraeiliai pamąstymai, kokių galima būtų išvardinti dar daug. Svarbiausias būdas nustatant, kokiai kastai priklausai - išanalizuoti tris pagrindinius sąmonės vystymosi kriterijus. Apžvelkime juos.
   
  1. Žemiškųjų prisirišimų lygmuo. Tokie lygmenys yra keturi: kaip nors išgyventi ir tam reikalingi dalykai; komfortas ir prestižas; žinios ir sugebėjimai; dorovinis ir dvasinis vystymasis. Pirmajame ir antrajame lygmenyse yra šudrai ir amatininkai, išprususių kastų atstovai, atitinkamai, yra trečiajame ir ketvirtajame lygmenyje.
   
  Kalbame apie tai, ko būtent pasiekia žmogus užsiimdamas vienu ar kitu dalyku. Jeigu bet koks užsiėmimas, susijęs su tuo, kaip gi išgyventi, įveikti gyvenimo baimę, įgyti nors menką „stiprybės atsargą", kad išsilaikytum kovoje su šiuo netikusiu pasauliu, valstybe ar dar kuo nors, tai akivaizdus pirmasis prisirišimų lygmuo. 
   
  Jeigu visos pastangos, ką beveiktumėte, nukreiptos komfortui didinti (didesnis namas, brangesnė mašina) ir realizuoti ambicijas (išlošti, laimėti, tapti svarbesniu, įrodyti kažkam kažką, pasiekti sėkmę kažkokiame reikale), tai mes esame antrajame lygmenyje. 
   
  Jeigu bet kokį užsiėmimą (darbas, santykiai, pramogos), žmogus supranta, kaip būdą išmokti kažką naujo, papildyti savo žinias, tai toks žmogus yra trečiajame prisirišimų lygmenyje. 
   
  Ketvirtasis lygmuo - tai vidinio darbo su savimi lygmuo, savęs pažinimas, Dievo paieškos.
   
  2. Gebėjimas būti vienam. Šudras gyventi vienas negali - gali tik pabūti labai neilgai. Teorija apie žmogaus vienišumo nenatūralumą, sugalvota būtent šudrams. Amatininkas šiaip taip sugeba kurti vienas, bet jis priklausomas nuo pripažinimo ir jo darbo reikalingumo kitiems žmonėms, ir jo asmenybė nėra pakankamai brandi, todėl vienatvė jam taip pat nepakeliama. Vyresniųjų kastų atstovams charakteringa vienatvės būtinybė ir sugebėjimas būti vieniems kiek tik reikia.
   
  3. Darbo objektas, kūrybinis lygmuo. Šudras nesirenka darbo objekto, jis tiesiog vykdo nurodymus. Jis rūpinasi tik tuo, kaip surasti darbą, kuris jam užtikrintų tam tikrą pragyvenimo lygį, mainais į nesudėtingą, monotonišką darbą. Kuo jis nemanipuliuotų (materija, simboliais ar pinigais), jo darbas vykdyti vadovaujančiųjų nurodymus.
   
  Amatininkas manipuliuoja gyva materija (žemdirbys), pinigais (prekeivis), žodžiais ir simboliais (kalbos amatininkas), negyva materija (materijos amatininkas) ir daro tai kūrybingai, savo nuožiūra, siekdamas savirealizacijos ir pasitenkinimo. 
   
  Karys dirba su savo kūnu ir manipuliuoja kitais žmonėmis - ir dar taip, kaip mano esant reikalinga. Brahmano darbo objektas - jo paties sąmonė.
   
  Nesubrendusių kastų atstovai, kai jiems pasakai apie tai, kad egzistuoja padalinimas į kastas atsižvelgiant į sąmonės išsivystymo lygį ir pasiūlai nusistatyti, kuriai kastai pats priklauso, žodžiais nežmoniškai įžūliai užaukština savo kastinę priklausomybę net ne vienu, o dviem laipteliais (šudros priskiria save kariams, o amatininkai - brahmanams). 
   
  Taip pasireiškia šudrų ambicingumas ir amatininkų prisirišimas prie to, ką visuomenė supranta, kaip prestižą. Taip elgtis kvaila - nes kokiai kastai priklausai sprendžia ne pašalinis dėdė, o savo paties sąmonės poreikiai. Pakeisti pažiūras ir apgaudinėti save, šiuo atveju labai pražūtinga savo paties gyvenimui.
   
  Juk kastai priskirtos ir tam tikros pareigos, ir atsakomybės lygis už savo poelgius - kuo aukščiau, tuo didesnis ir krūvis. Nereikia pamiršti, kad brandžiųjų kastų atstovų visuomenėje labai mažai, nesubrendusios sąmonės žmogus retai kada gali pastebėti, kad tokie apskritai egzistuoja.
   
   
  SANTUOKOS TARP SKIRTINGŲ KASTŲ
   
  Pageidautina santuokoje gyventi su žmogumi, kurio ir jūsų priklausymas kastai, sąlyginai kalbant, skiriasi puse laiptelio (išsivystęs šudras + pradedantis amatininkas, subrendęs amatininkas + pradedantis amatininkas ir t.t.). Bet teisingiausia - santuokai ar gyvenimui kartu, pasirinkti savo kastos žmogų.
   
  Amatininkų ir išsivysčiusių kastų atstovams negalima susieti savo gyvenimo su šudrais, ne tik dėl jau išvardintų priežasčių. Šudrų gyvenimo tempas neįtikėtinai lėtas, jame mažai įvykių, o tie įvykiai visi vienodi: skalbimas, valymas, maisto ruošimas, vestuvės, gimtadienis, laidotuvės... Gyvenimas teka niūriai, ir metai pralekia labai greitai. 
   
  Tai sulėtina sąmonės vystymosi ir keitimosi procesus, kliudo radikaliai pasikeisti ir jų partneriams. Partneriams tenka dalį savo gyvybinės energijos „perpumpuoti" šudrams, bandant patraukti ir juos paskui save, bet taip, labiau išsivystęs partneris, naikina savo paties vidinę jėgą ir vis tiek nepadeda aniems, nes tokiu būdu vidinės jėgos šaltinio pripildyti neįmanoma. Labiau išsivysčiusio partnerio jėgos švaistomos veltui, o mažiau išsivysčiusiam, tai neatneša jokios naudos.
   
  Aukštesniųjų kastų atstovams, santykiai su amatininkais gali būti apkartinti tiems patiems amatininkams būdingo godumo, t.y. jų polinkio dirbti tik dėl naudos, skeptiškai ir su panieka traktuoti viską, kas neatneša pelno akimirksniu. Šudrams labai patinka tokios savybės (tai vadinama „mokėjimu gyventi" ir suprantama kaip dorybė), štai kodėl jie su tokiu pasiryžimu veda pinigus arba teka už pinigų. Tarp kitko, pasitaiko ir tokių atvejų, kai šudras su griežta ir nepalenkiama morale, atvirkščiai - smerkia siekį gyventi tik dėl pinigų ir pasirenka padorų neturtą. Tai dar vienas nesutaikomų konfliktų šaltinis tarp kastų.
   
   
  DHARMA
   
  Pati svarbiausia užduotis bet kuriai kastai - suprasti savo dharmą, t.y. savirealizacijos kelią -būdą, vedantį į dvasinį tobulėjimą. Tokį turi kiekvienas žmogus. Tik eidamas tuo keliu žmogus tampa laimingas ir gauna pakankamą materialinių gėrybių kiekį, kurios atneša džiaugsmą ir užtikrina neskurdų gyvenimą. Visos kitos pasiturimo gyvenimo ir surogatinės laimės formos anksčiau ar vėliau griūna.
   
  Priskirtosios pareigos apibrėžia tik bendrą dharmos paieškos kryptį. Kad galutinai apsispręstum, tereikia įsiklausyti į save. Didžioji dauguma žmonių negirdi vidinio balso, šnibždančio jiems apie dharmą, nes jis nustelbtas minios nuomonės apie tai koks darbas turi būti, koks yra prestižinis, nepavojingas, garantuotai yra pelningas ir t.t.
   
  Praktiškai kiekvienas žmogus, būdamas 12-14 metų aiškiai suvokia, kokia yra jo dharma. Beveik iš kiekvieno žmogaus, šį žinojimą išmuša tėvai ir minia, kai jis sulaukia maždaug 16-17 metų. Todėl ieškant savo dharmos, nepakenks prisiminti ryškiausius vaikystės ir jaunystės norus apie tai, kas suteikdavo džiaugsmo ir jaudino sielą.
   
  Šiuo metu žmogaus gyvenimo tempas labai pagreitėjo ir per vieną gyvenimą, tobulėjant, galima pereiti keletą kastų. Atitinkamai keisis ir dharma, tai reiškia, kad vienas ir tas pats žmogus jų gali turėti keletą.
   
  Parengė: Evelina Tamulaitienė
   

1 | 2 >>

Contact

Teksturasytoja.lt
Reikia teksto?

+37065521188

© 2009-2015 teksturasytoja.lt Visos teisės saugomos. Įvairių tekstų rašymas, SEO tekstai, tekstai interneto puslapiams, verslo tekstai, įvairūs tekstai reklamai internete ir įmonės reklamos leidiniams.

Create a website for freeWebnode